Bluetooth Kullananlar Dikkat! | Tehlikede Olabilirsiniz!

ABD'nin Purdue Üniversitesi’nde bir araştırma ekibi Bluetooth üzerinden önemli bir güvenlik açığı tespit etti! İddia doğru ise milyarlarca ...


Amerika Birleşik Devletleri’nin Purdue Üniversitesi’nde bir araştırma ekibinin yapmış olduğu araştırmaya göre  Bluetooth üzerinden önemli bir güvenlik açığı tespit edildi! Araştırma ekibinin iddiaları doğru ise milyarlarca cihaz risk altında! 

Amerika Birleşik Devletleri’de yer alan Purdue Üniversitesi’nde bir araştırma ekibi Bluetooth üstünden milyarlarca cihazın risk altına sokacak bir güvenlik açığının olduğunu tespit etti!

Günümüzün birçok ânında, çeşitli amaçlar için kullandığımız milyarlarca akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar ve ekosistem cihazı gibi teknolojik cihazlar mevcut ve bu cihazlar Bluetooth teknolojisini kullanıyor. Ancak BLESA (Bluetooth Low Energy Spoofing Attack) isimli yeni bir saldırı türünün, tüm Bluetooth cihazların güvenliğini tehlikeye attığı ortaya çıktı. Araştırmacılar, BlueZ (Linux tabanlı IoT cihazları), Fluoride (Android) ve iOS BLE yığınlarının BLESA saldırısına karşı savunmasız olduğunu keşfetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in