Instagram Fake Hesapları Tespit Ettiği An Banlıyacak!

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından birisi olan Instagram, ülkemizde de ağır olarak kullanılıyor. Fakat her uygulamada ...


Globel de en popüler sosyal medya platform ve uygulamalarından birisi olan instagram, Türkiye de çok yaygın olarak kullanılmaktadır. fakat çoğu platformlarda da olduğu gibi insatagram bünyesinde çok fazla sahte kullanıcı yani fake hesap olduğu tespit edilmiş. Bunun önüne geçmek istiyen instagram ilk olarak  kuşku uyandıracak hesapları takibe alacak ardından devam ederse hesap geçici olarak askıya alacak doğrulama talebini yerine getirmeyen hesaplar kalıcı olarak silinecek.

Instagram Fake Hesapları Tespit Ettiği An Banlıyacak!

Instagram’ın bu süreçte belli başlı dikkat etmekte olduğu noktalar mevcut. Bunlardan ilk ve en önemlisi takipçi, eğer hesap bulunduğu bölgeden daha fazla dışarıdan takipçi geliyorsa yani hile ile sayısını arttırıyor ise bunu anomali olarak sistemleri algılayacak ve hesaplar silinecek. Bunun harici takipçi artış çizelgeniz normal süreçten daha hızlı ilerlerse bu durumda da hesaplarınız silinecek. Bu durumda radara giren hesaplardan kimlik doğrulama talebi gelecek yapmayanlar ise erişim kısıtlamasına uğrayacak hala aynı sıkıntı ile devam eden hesaplar silinecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in