Yazılımcıların Vazgeçilmeyen Platformu ‘GitHub’, Artık Mobil Platformlarda


github-sanal-haber-gen-tr

Dünya çapındaki çoğu yazılımcı için ortak platformu olan Github mobil versiyonlarının geldiğini duyurdu. GitHub yapmış olduğu açıklamada mobil versiyona erişim sağlayabilmeleri için beta sürümüne üye olmaları gerektiğini belirtti.

GitHub, özellikle yazılım ve geliştiriciler çok önemli bir platformdur. Önemli olmasının sebebi ise yapılan uygulamalar ve yazılan kodlar dünyadaki birçok kişi tarafından bu platforma yüklenir. Yani her istediğiniz anda erişebileceğiniz açık kaynak kodlardan oluşan hazırda bir stok bulunmuş oluyor.

Bu etkili ve ücretsiz olan platform bugüne dek sadece web tarayıcılar üstünden erişim sağlanabiliyordu. Fakat, GitHub Yetkililerinin yapmış olduğu açıklamaya göre artık hem Android cihazlarda hem de IOS cihazlarda hizmet vereceklerini belirttiler.Geliştiricler Mobil uygulama üzerinde rahat ve kolay bir şekilde kodlara erişim sağlayabilecek ve kendi kodlarını da uygulamaya yükleyebilecekler. GitHub uygulamasında son zamanlarda meşhur olan Furya (karanlık mod) özelliğide mevcut olacağı belirtildi.

Uygulama şimdilik IOS platformlarda mevcut olup beta sürümü kullanılmaktadır. Çok kısa bir süre sonra android dünyasınada beta sürümünün paylaşılacağı belirtilmiştir.

Eğer kayıt olmak istiyorsanız buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in